آشنایی شبکه های محلی کامپیوتر

در سال 1948 باردین و دو نفر دیگر ترانزیستور را اختراع کردند ولی ده سال طول کشید که از سطح آزمایشگاهی به سطح استفاده تجاری صنعتی برسد . با اینکه هنوز برخی کاسب های قدیمی چرتکه را بر هر وسیله محاسباتی دیگر ترجیح می دهند، اما از بیش از سه قرن قبل افراد زیادی سعی در ساختن وسایل و راه های دیگری برای تسهیل محاسبات ریاضی کردند. چرا که با کاهش قیمت سخت افزار ، مخارج استفاده از کامپیوتر به مراتب از قیمت خود آن بیشتر خواهد بود . با توجه به التزام واحدهای صنفی رایانه ای به ارائه گزارشات فصلی و همچنین داشتن صندوق مکانیزه فروش از طرف اداره دارایی، فعالان این صنف با استفاده از نرم افزار حسابداری محک، علاوه بر برخورداری از تمامی امکاناتی که به تسهیل فرآیند فروش و ارائه خدمات آن ها کمک می کند در زمان ارائه گزارشات مورد نظر اداره دارایی به سادگی می توانند از قسمت گزارشات نرم افزار حسابداری محک بهره مند شوند.

اما به خاطر داشته باشید، این دکمه دارای انرژی محدود است و با هر بار استفاده باید صبر کنید تا مجدداً انرژی به دست بیاورد و قابل استفاده شود. هرچند بیل گیتس به رشد مایکروسافت کمک کرد، اما به دلیل مشکلات مالی، رشد این شرکت دوام نیاورد و در نتیجه مدیریت را از تولیدکننده محصول جدا کرد. 2008: ابرکامپیوتر جگوار تولید شرکت تحقیقاتی کری و آزمایشگاه ملی اوکریج به عنوان اولین ابر کامپیوتر علمی دنیا با سرعت پردازشی در حد پتافلاپ شناخته شد. می گویند اگر پیشرفتی را که صنعت کامپیوتر داشته است، صنعت اتومبیل سازی می داشت امروزه اتومبیل هایی داشتیم به اندازه یک سرسوزن، به قدرت یک نفتکش و با سرعت!

با توجه به این که قیمت ارز امروزه در داخل کشور بسیار افزایش پیدا کرده است و مردم قدرت خرید کامپیوتر های نو و آکبند را ندارند، یکی از بهترین گزینه های خرید، کامپیوتر استوک یا همان کیس استوک می باشد. تفاوت بنیادین آنها با کامپیوتر هایی که تاکنون ساخته شده اند در قدرت استنباط و استدلال آنها است و گرچه تاکنون نرم افزارنویسان گام های بلندی برای هوشمند کردن کامپیوتر ها، تحت عنوان هوش مصنوعی (.I.A) برداشته اند اما تا تحقق وعده کامپیوتر های نسل پنجم فاصله زیادی مانده است. بجای اینکه برای هر دانشگاه یک سرور جداگانه فراهم کنید که هزینههای زیادی برای شما به بار خواهد آورد، با یک سرور اصلی که همه دانشگاهها به آن وصل هستند کار خود را پیش خواهید برد.

وقتی هم که سرور ایرادی پیدا کند تمام کاربران و شبکه و شرکت دچار مشکل و اختلال میشوند. به حجم مصرفی برای ارسال و دریافت این اطلاعات به سرور خارج از کشور، ترافیک خارجی میگویند. در این ماشین 19000 لامپ خلا استفاده شده بود و برای انرزی مصرفی لامپ ها و همچنین دستگاههای تهویه و خنک کننده ماشین حدود KW130 انرزی الکتریکی مصرف می شد . این امر رواج استفاده از کامپیوتر در امور تجاری و اداری را سرعت بخشید. برای مثال، در یک بازی معمولی، پردازنده دستگاه وظیفه موقعیت یابی، یافتن دشمنان یا دیگر کاراکترهای بازی را داشته و پردازنده گرافیکی این اطلاعات را تبدیل به تصویر قابل دیدن میکند.

تحول دیگر نسل دوم زبان های برنامه نویسی کامپیوتری بود . در نسل اول کامپیوتر ها از زبان های سطح پائین که در آنها آشنایی با جزئیات فنی ماشین ضرورت داشت استفاده می شد. همچنین محبوبیت این وسیله نقلیه تا جایی پیش رفت که لغت Vespare به معنای با وسپا به جایی رفتن به فرهنگ لغت زبان ایتالیایی اضافه شد. ۲- موتورسیکلت وسپا: ۵۷ سال پیش پیاژیو، موتور افسانه ایاش به نام وسپا (در زبان ایتالیایی به معنی زنبور است) را تولید کرد. ترانزیستور از لامپ خلاء به مراتب کوچکتر است به انرژی کمی نیاز دارد حرارت کمتری تولید می کند و ارزان تر نیز هست.

از سال ۱۹۶۰ فناوری ترانزیستور در ساخت کامپیوتر به کار گرفته شد و باعث طراحی و ساخت کامپیوتر های نسل دوم شد که سرعت بسیار بیشتر و حجم کمتری داشتند. بنابراین باید بتوانیم اطلاعات خود را در حوزه کامپیوتر افزایش دهیم و همچنین از بازار کار بسیار عالی که در این حوزه وجود دارد استفاده کرده و در آن متخصص شویم تا بتوانیم به کسب درآمد پایدار و مطمئن دست پیدا کنیم. در قرن نوزدهم یک ریاضی دان انگلیسی به نام چارلز بابیچ به فکر یک ماشین حساب خود کار افتاد که با کارت های سوراخ شده اطلاعات و ارقام را می پذیرفت.

دیروز مصادف بود با روز جهانی طراحی صنعتی و به عنوان بخشی از برنامه بزرگداشت این روز CNN از تعدادی از بزرگترین طراحان دنیا خواست که نامزدهای خود را معرفی کنند. کامپیوتر مشهور بعدی فقط دو سال زمان طراحی و ساخت برد و توسط دو مهندس از دانشگاه پنسیلوانیا ارائه شد. اولین کامپیوتر در سال 1944 در دانشگاه هاروارد و نوع کاملتر آن در سال 1946 در دانشگاه پنسیلوانیا به نام انیاک برای حل مسائل مربوط به انفجار جهت اداره اردنانس ارتش آمریکا توسط دکتر ماکلی وارکرت ساخته و تکمیل شد.

انیاک به منظور محاسبه جدول آتش توپ خانه (Artillery Firing Tables ) برای لابراتوار تحقیقات بالستیک ارتش آمریکا با هزینه معادل 500000 دلار طراحی و تولید شد. البته در کمال تاسف تکنولوژی کامپیوتر نیز مانند بسیاری از تکنولوژیها و علوم دیگر در ابتدا برای ایجاد برتری در پدیده هولناک جنگ و در خدمت ارتش پا به عرصه وجود نهاد . مانند نرم افزار ورد که روی کامپیوتر شما قابل نصب است، مانند برنامه ورد برای کامپیوتر یا نرم افزار های مثل فتوشاپ و… ص 12 رایانه ای است که نرم افزار های کاربردی را به درخواست کاربران برای آنها اجرا کرده و نتایج حاصل از اجرا را روی رایانه خودشان نمایش می دهد .

همه چیز خیلی واقعی ساخته شده تا روی موبایل یک بازی خوب را مشاهده کنید. این کیبوردها همان طراحی صفحهکلیدهای کوئرتی را دارند، با این تفاوت که کاملا انعطافپذیر میباشند و به راحتی میتوانید آنها را تا کرده و حمل کنید. 500000 متر کابل که با چیزی حدود پنج میلیون لحیم قلع به یکدیگر متصل شده بودند . در حالت اول رایانه های مجهز به کارت شبکه بی سیم به دستگاه اکسس پوینت متصل می شوند و دستگاه اکسس پوینت پل ارتباطی بین رایانه های بی سیم و شبکه داخلی خواهد بود در این حالت کلیه رایانه های بی سیم علاوه بر ارتباط با یکدیگر به شبکه داخلی هم متصل می باشند ولی در حالت دوم رایانه های مجهز به کارت شبکه بی سیم به صورت نظیر به نظیر به یکدیگر متصل می شوند و در این حالت ارتباط با شبکه داخلی وجود ندارد .

پیشنهاد میکنیم برای آشنایی بیشتر با فیزیک کوانتوم نگاهی بر مقالات «معادله شرودینگر – به زبان ساده»، «درهمتنیدگی – به زبان ساده» و «کوانتوم – به زبان ساده» داشته باشید. Dennis Ritchie: دنیس ریچی مخترع زبان C و از بنیانگذاران Unix است. در نسل دوم زبان ها برای کاربرد های عمومی تری آماده شد. بعد ها همین نظرات ناپیر مبنای طراحی جدول های لگاریتمی شد که تا امروز هم کاربرد دارد. و به کارگیری آن در ساخت کامپیوتر انقلابی را در این صنعت ایجاد کرد و باعث طراحی و ساخت کامپیوتر های نسل سوم شد.

سا ل ها بعد در سال ۱۸۳۰ چارلز بابیج انگلیسی «ماشین تحلیلی» را طراحی کرد و در سال ۱۸۵۵ در نمایشگاه پاریس آن را به نمایش گذاشت. اطلاعات در این پورت به صورت سریال انتقال میابد. پورت سریال از انتقال متوالی، یک بیت در هر زمان به دستگاه های جانبی از قبیل scanner پشتیبانی می کند در حالی که port موازی از انتقال چند بیت در هر زمان به دستگاه هایی مانند پرینتر پشتیبانی می کند.

مانند کسی که برای اولین بار با وارد کردن ایمیلش عضو خبرنامه میشود. در ویژگی پردازنده گرافیکی (GPU)، این کامپیوترهای استوک با برندهای Nvidia GeForce، Amd و Intel موجود هستند. اما طولی نکشید که مغلوب ابر کامپیوترهای تولیدی چین و ژاپن شد. اما سال های اخیر شاهد یک فناوری انقلابی دیگر هم بود: اینترنت. یکی دیگر از بازی های کمپانی سوپرسل که قبل از کلش رویال معرفی شد و تا سال ها پرطرفدار ترین بازی موبایلی در گوگل پلی بود. حالا دیگر صاحبان صنایع هم به اهمیت کامپیوتر ها پی برده بودند و اندک اندک پروژه های ساخت کامپیوتر ها بیشتر و مدت زمان بهره برداری کمتر می شد.

در حال حاضر، آنها جهشی به مرحله ای برده اند که پس از تولید آن می توان تغییرات تقریباً ناچیزی را ایجاد کرد. جالب است بدانید در همان آغاز کار و طی ده سال ، یک میلیون موتور وسپا تولید شد. مگر نه آن که از زمان ساخت اولین کامپیوتر ها تاکنون سرعت محاسبات آنها میلیون ها بار سریع تر شده است؟ این کامپیوتر ها از سال ۱۹۶۵ وارد بازار شدند و می توانستند یک میلیون عمل را در یک ثانیه انجام دهند. در سال 1948 کامپیوتر دیگری توسط شرکت IBM ساخته شد که سرعت عمل زیادی داشت و در سال 1954 یک کامپیوتر کو چک به نام IBM 650 به بازار آمد که در ظرف 5 سال 2000 دستگاه از آن به فروش رفت و در همان سال ماشین دیگری به نام UNIVAC-4 به تعداد زیادی تولید گردید .

در نتیجه دو حالت صفر یا یک به وجود می آمد . مشکلاتی که برای مانیتور بررسی شد، معمولا رایجترین مسائلی بودند که برای این دستگاهها به وجود میآید. کارت تی وی کارتی است که با نصب آن می توان شبکه های تلویزیون را با کمک آنتن مخصوص دریافت کرد. دقت داشته باشید که ویژگی مهم کالاهای استوک، ارزان بودن آنهاست و هیچ تفاوت خاصی با سایر کالاها ندارد. Oddmar داستانی از یک وایکینگ قهرمان را بازگو می کند که زندگی سختی را گذرانده و به یک قهرمان متفاوت تبدیل شده است. در حقیقت به جای لامپ و ترانزیستور مورد استفاده در نسل های پیشین، سمت عبور جریان قطب های آهن ربا را تعیین می کرد .

در نسل دوم اکسید آهن به سبب توانایی خود پاسخگوی این نیاز بود . اما انتخاب جنس حلقه و آلیاژ لازم برای حلقه مطرح بود . این سرعت اگرچه کمی حیرت آور و گیج کننده است اما در مقابل کامپیوتر های نسل چهارم (کامپیوتر های امروزی) که به راحتی چند میلیارد عمل ریاضی را در یک ثانیه انجام می دهند، کودکانه به نظر می رسد! انیاک را می توان براستی پدر بزرگ کامپیوترهای امروزی دانست .

دیدگاهتان را بنویسید