مقایسه لپ تاپ و تبلت، لپ تاپ بخریم یا تبلت – تکنولایف

70, Sony Z21, Asus x13 و PC ها) این باعث ایجاد محدودیت در ارتقا قابلیت های سخت افزاری لپ تاپ ها شده است. گیمر ها قشنگ تفاوت بین موس های عادی و گیمینگ را میدانند. لازم به ذکر است که ما بین و زیر کلیدهای کیبورد این لپ تاپ دریچههای هوا تعبیه شده و این لپ تاپ گیمینگ به سیستم خروجی هوای Quad Exhuast مجهز است. با ۳/۹۰ ولت در هر سلول، تعداد چرخهی شارژ باتری بین ۲،۴۰۰ تا ۴۰۰۰ افزایش مییابد.مشکل فقط اینجا است که این سطح از ولتاژ برای باتری، یعنی تنها ۶۰ درصد شارژ و کمی بیشتر از نصف زمان باتری کاملا شارژشده، میتواند لپتاپتان را روشن نگه دارد.

باتوجهبه جدول بالا، اگر در هر بار شارژ میزان ولتاژ هر سلول بهاندازهی ۰/۱ ولت کاهش یابد، تعداد چرخهی شارژ باتری دو برابر میشود، تا جایی که به حد مطلوب برسد. حُسن این باتریها آن است که میتوانند به دفعات بسیار زیادی چرخهی شارژ داشته باشند و کمترین آسیبی به گنجایش باتری نرسد. وزن بسیار کم محصول نیز باعث شده تا حمل و نقل آن بسیار آسان بوده و بتوان آن را به راحتی همراه داشت. در دستگاه های قدیمی تری که از کارت گرافیکی در آن ها استفاده شده می توان به راحتی قطعه را تعمیر و یا حتی با مدلی بالاتر تعویض کرد.

در این سری شماره های 100، 300، 500 و 700 وجود دارد که در اینجا نشان دهنده مجموعه ویژگی های نسبی و مقرون به صرفه بودن این سیستم ها است. مزیت دیگر باتریهای مذکور این است که نمیتوان آنها را بیشازحد شارژ کرد؛ یعنی هر وقت به شارژ ۱۰۰ درصد رسیدند، مدار درونی باتریهای لیتیومی فرایند شارژ را متوقف میکند و از اینجا بهبعد، برقی که ازطریق کابل به لپتاپ میرسد، بهجای عبور از باتری، مستقیم به منبع تغذیه هدایت میشود.این اتفاق بسیار خوبی است؛ چراکه اگر باتری بیشازحد شارژ شود، در بیخطرترین حالت ممکن از کار میافتد و در ترسناکترین سناریو، به بمب ساعتی تبدیل میشود.

برای بستن برنامه های ساده تری که در پس زمینه در حال اجرا هستند می توانید از نرم افزار Game Booster 2 استفاده کنید که تنها با یک کلیک و فعال کردن gaming mode یا حالت بازی می توانید تمام برنامه ها را به صورت یک جا ببندید. شاید این جمله به قشنگی آن جملهی معروف فیلم «دربارهی الی» نباشد؛ اما حقیقت مهمی را دربر دارد: لپتاپی که باتریاش از کار افتاده باشد، دیگر لپتاپ نیست و در بهترین حالت کامپیوتر رومیزی است.اگر این روزها بهعلت شیوع کرونا وقت بیشتری در خانه میگذرانید، احتمالا قبل از اینکه باتریِ ازکارافتاده انتخاب دیگری برایتان باقی نگذاشته باشد، از لپتاپتان بهعنوان کامپیوتر رومیزی استفاده میکنید.

اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که از لپ تاپ مثل کامپیوتر رومیزی استفاده میکنند، حتما این سؤال برایتان پیش آمده است که آیا اتصال دائم لپ تاپ به برق خطری برای باتری دارد یا خیر. لپ تاپ ها در واقع جایگزینی برای کامپیوتر های رومیزی هستند، پس غیر قابل حمل بودن آنها می تواند برای شما دردسر آفرین باشد. دستگاه هایی هم که چیپ گرافیک بر روی آن ها لحیم شده را میتوان با استفاده از دستگاه های BGA Machine، با استفاده از حرارت تنظیم شده بدون آسیب به مادربرد و لپ تاپ، قطعه را جدا کرده و سپس آن را جایگزین کرد.

نه تنها می توان عملکرد به روزرسانی حذف نشده را تحت تأثیر قرار داد ، بلکه یادآوری ها نیز می توانند اثر گذار باشند. با این حال، مک بوک پرو به دلیل تغییراتی که اپل از پردازندههای اینتل به SoC مخصوص خود داشته است، در یک دوره گذار قرار دارد و ممکن است که نسخههای آینده دچار تغییر و تحولات زیادی شوند. از طرفی برند لنوو با لپ تاپ IdeaPad Gaming 3-E حضور داره که یک سی پی یو سری اچ اینتل یعنی 10750H را داره. لپ تاپ های Omen که از شرکت اچ پی هستند در این سال های اخیر توانسته اند خود را برای بازی و گیمینگ ثابت کنند.

این آمار در مورد تبلت به 14 دستگاه در هر دقیقه میرسد که سه عدد از آنها در زمینه گارانتی وضعیت قابل اطمینانی ندارند. در عوض می توانید به مراکز معتبری همچون دلتوس مراجعه کرده و تعمیرات خود را به ما بسپارید و ضمن اطلاع از شرایط کامل دستگاه خود، شامل گارانتی تعمیرات دلتوس نیز بشوید. از قسمت Operations به قسمت SSID and Wireless Network Encryption Key مراجعه نمایید. برای ارتقا کارت گرافیک باید به کجا مراجعه کرد؟

تعمیر لپ تاپ و ارتقا CPU و دیگر قسمت های آن همچون کارت گرافیک، کاری است که تنها باید توسط تعمیرکاران حرفه ای لپ تاپ و در یک مرکز حرفه ای مجهز به دستگاه های مخصوص و با قطعات ویژه، صورت پذیرد. در همین زمینه، مطالعهی Battery University نشان میدهد اگر باتری با ۴۰ درصد شارژ در دمای ۴۰ درجه نگهداری شود، بعد از یک سال گنجایشش به ۸۵ درصد کاهش مییابد.

نکته: آیکون قفل نشان میدهد برای اتصال به این شبکه به رمز عبور نیاز میباشد. به دلیل اینکه هنگام خرید لازم است به تمام امکانات گوشی که اخیرا به آن اضافه شدهاند، توجه کرده و با توجه به نیاز خود، مناسبترین گوشی با بهترین قیمت را انتخاب نمایید. برای اتصال به شبکهی WiFi یا وایرلس الزاماً از کامپیوتری استفاده نمایید که قابلیت استفاده از WiFi را داشته باشد. هیچ فرقی ندارد که این قابلیت از طریق اتصال کابل WiFi به کامپیوتر مهیا شده است و یا بهصورت Biult-in است. پشتیبانی میکند و ممکن است طراحی دو یا چهار پورته داشته باشد، بدین ترتیب قابلیت اطمینان بالایی برایتان فراهم میکند.

در این قسمت صفحه در فهرست نام شبکه وای فای،SSID مربوطه را انتخاب و دو بار روی آن کلیک نمایید. سپس رو گزینه connect کلیک کنید. رمز عبور را وارد و سپس روی OK کلیک کنید. ۱- در منوی Start گزینه Control Panel را انتخاب کنید. ۳- ابتدا گزینه Network and Sharing Center را انتخاب کنید. ۳- شناسه SSID مربوط به مودم را انتخاب کنید. این کار رایا از طریق سی دی که درایورهای شما روی ان قرار دارد انجام می گیرد و یا اینکه باید مستقیم آن را از اینترنت گرفته و دانلود کنید.

اگر یادتان باشد گفتیم باتریهای لیتیومی را نمیتوان بیشازحد شارژ کرد و این برای درامانماندن از خطر انفجار، ویژگی مناسبی است؛ اما وقتی باتری ۱۰۰ درصد شارژ شد، جریان برق باتری را دور میزند و مستقیم بهسمت منبع تغذیه میرود. البته در بعضی از موارد ، ممکن است شارژر اصلی سالم باشد و کاربر به یک منبع تغذیه ثانویه نیاز داشته باشد . رم یک دیگر از قطعات سختافزاری مهم لپتاپها به شمار میرود. توجه: لپتاپها به کارت شبکه بیسیم متصل هستند، اما تمامی رایانهها کارت شبکه بیسیم ندارند. نکته: قبل از برقراری اتصال به مودم وای فای دقت کنید که رایانه شما به کارت شبکه بیسیم مجهز باشد.

چگونه کارت گرافیک لپ تاپ را ارتقا می دهند؟ بعد از نرم افزار فتوشاپ، نرم افزارهای افترافکت و پریمیر از دیگر نرم افزارهای پرکاربرد و پرطرفدار در رشته گرافیک هستند. در کنار این گرافیک، پردازنده نسل یازده شرکت اینتل، رم بالا و اس اس دی از نوع PCIe خیال شما را بابت اجرای هر بازی و نرم افزار سنگین تا حدود زیادی راحت می کند. به یک صفحه کلید فوق العاده مجهز است که تایپ کردن را ساده می کند. وایرلس لپ تاپ یک قطعه (ماژول الکترونیکی) است که روی مادربرد لپ تاپ نصب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید