کامپیوتر به زبان ساده چیست؟

در روشهای پیادهسازی شده با رویکرد پایین به بالا، یک کامپیوتر میتواند مجموعهای از «تبدیلات» (Transformation) را روی تصاویر اعمال و از این طریق، «لبهها» (Edges)، اشیاء محصور در لبهها، چشمانداز و حرکت حاصل از چندین تصویر را شناسایی کند. مانند هم بندی خطی اگر یک قسمت از حلقه قطع شود ، کل شبکه از کار می افتد به این علت که اطلاعات قادر به گردش کامل نخواهد بود 8. مشکل هم بندی حلقوی یک طرفه را شرح دهید ؟ ص 41 در واقع قانون گردش اطلاعات در حلقه های یک طرفه به گونه ای طراحی شده که اولا هر اطلاعاتی که از یک سیستم خارج می شود باید دور زده و سر جای اول خود برگردد ثانیا همه سیستم ها باید قادر به تبادل اطلاعات باشند .

مانند کنترل تلویزیون . مودم TD-LTE مانند مودم LTE است، با این تفاوت که این نوع مودم، نسخه ثابت این فناوری است. چنین کاری تا حدودی شبیه به نحوه عملکرد سیستم بینایی مغز انسان در هنگام تفسیر تصاویر است. به عنوان نمونه در تصویر بالا، یک سیستم بینایی کامپیوتر، اشیاء شناسایی شده را با رنگهای مختلف نمایش میدهد. یک شبکه عصبی دیگر، افزایش سایز الگوی شناسایی شده در یک جهت خاص (حرکت اشیاء) را شناسایی میکند. مجموعهای از نرونها، وقتی که «الگوی کنتراستی» (Contrast Pattern) دیده شده در راستای یک خط و یا یک حرکت سریع در یک جهت خاص را شناسایی کنند، یکدیگر را برانگیخته میکنند.

شبکههای عصبی مرتبه بالاتر، الگوهای شناسایی شده را در قالب یک «فرا الگو» (Metapattern) نظیر دایره و یا جهت حرکتی تجمیع میکنند. تاکنون کاربردهای ملموس و هیجانانگیزی از بینایی کامپیوتر توسعه داده شده است؛ با این حال، تا رسیدن به یک سیستم بینایی کامپیوتر با قابلیتهای مشابه سیستم بینایی انسان، راه درازی در پیش است. «شناسایی اشیاء» (Object identification): از بین اشیاء قابل شناسایی در تصویر، کدام یک از آنها در تصویر داده شده موجود است؟

کاربردهای دیگری نظیر پیدا کردن تصاویر مشابه یک تصویر دیگر و یا یافتن تصاویر حاوی یک شیء خاص، در حوزه بینایی کامپیوتر وجود دارند که به طور مستقیم به حوزه «بازیابی اطلاعات» (Information Retrieval) مرتبط هستند. امروزه، بینایی کامپیوتر در دوربینها (بازشناسی چهره و لبخند)، ماشینهای خودران (خواندن علائم ترافیکی و تشخیص عابران پیاده) و رباتهای کارخانهای (نظارات برای مشکلیابی و مسیریابی اطراف کارکنان انسانی) وجود دارد. از طریق چنین روشهایی، کامپیوترها قادر خواهند بود تا اشیاء و شکلهای موجود در تصاویر ورودی را، با اشیاء و تصاویری که بر اساس آنها آموزش دیدهاند، تطابق دهند و عناصر موجود در تصویر را تشخیص دهند.

مسألهای که برای همانندسازی سیستم بینایی انسان باید بر آن فائق آمد. بنابراین، یک سیستم بینایی باید قادر باشد در تمامی «صحنههای» (Scene) ممکن، اشیاء را ببیند، آنها را شناسایی و اطلاعات معنادار از آنها استخراج کند. در طول دهههای اخیر، برخی از روشنفکرترین و خلاقترین دانشمندان و محققان حوزه علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی در این زمینه فعالیت کردهاند؛ با این حال، پیشرفت چشمگیری در راستای تولید یک سیستم بینایی کامپیوتر «همه منظوره» (General Purpose) حاصل نشده است.

15- قوی بودن یکی از اجزای کامپیوتر ضعیف بودن جزئی دیگر را جبران نمی کند: این هم از جمله اشتباهاتی است که از خیلی ها تا به حال شنیده ام. سی پی یو از اجزای جدایی ناپذیر دستگاههای الکترونیکی مثل کامپیوتر، موبایل و تبلت است و انواع مختلف آن در اندازههای گوناگون در این نوع دستگاهها مورد استفاده قرار میگیرند. شبکههای عصبی دیگر نیز فعال شده و تشخیص میدهند که مثلا دایره شناسایی شده سفید رنگ است و خطوط قرمز دارد. مشکل بزرگ دیگر تشخیص منابع معتبر است.

اگر عدد فوق را بر هشت تقسیم نمائیم به ظرفیت 16 مگابایت خواهیم رسید.نوع برد و کانکتور استفاده شده در حافظه های RAM، طی پنج سال اخیر تفاوت کرده است. اگر تا به حال نقد و بررسی گوشی و یا لپتاپ را خوانده باشید به احتمال زیاد به عبارت پردازنده یا CPU کامپیوتر یا موبایل برخورد کردهاید. بدون شک، تشخیص اشیاء و الگوهای حرکتی در چنین محیطهایی، توسط سیستم بینایی کامپیوتر، به دادههای بسیار زیاد (بعضا، به دلیل حجم بالا پردازش این دادهها غیر ممکن است) نیاز دارد.

جایی که معماری پردازنده Alpha RISC آن بدون استفاده مانده بود. در تصویر زیر کدهای مربوط به ایجاد یک پنجره جدید با استفاده از عنصر Canvas نشان داده شده است. پس از بسته الحاقی بازی WoW، به یک بسته الحاقی دیگر برای یک بازی MMORPG دیگر میرسیم که البته اینبار، شاهد اثر بهمراتب جدیدتری هستیم. Hewlett-Packard که یک شرکت پیشگام در حوزه الکترونیک است یک دهه بعد از ثبت و ایجاد پیوند قوی با دانشگاه استنفورد توسط مؤسسانش که دانشجویان استنفورد بودند، در سال 1957 به یک شرکت سهامی عام تبدیل شد. به هر حال وقتی یک بازی پس از گذشت ۱۰ سال، هنوز هم به شکل عجیب و غریبی فروش دارد و هنوز هم خیلیها وقتی صحبت از یک تجربه جهانباز عالی میشود آن را پیشنهاد میدهند، رسیدنش به چنین موفقیتی هم عجیب نیست.

«روانشناسان ادراکی» (Perceptual Psychologists) دهههای زیادی را صرف مطالعه و درک نحوه عملکرد سیستم بینایی انسان کردند و علیرغم ابداع آزمایشات «توهمات نوری» (Optical Illusions) برای نمایش برخی از اصول اولیه نحوه عملکرد سیستم بینایی، هنوز در مسیر ابتدایی حوزه بینایی کامپیوتر قرار داریم. مایکروسافت اج: نسخه پایدار اولیه اج از WebGL نسخه 0.9۵ (نام زمینه: “experimental-webgl”) با زبان GLSL متنباز و کامپایلر مبدأ به مبدأ HLSL پشتیبانی میکند. از شبکه WAN استفاده میکند. در مودم VDSL سرعت ارتباط و پهنای باند شبکه بسیار بالا است، در این فناوری انتقال دادهها با استفاده از فیبر نوری از ISP به محل کار و یا خانه شما انجام میشود.

اما این حوزه، در طی یک دهه اخیر، پیشرفتهای خوبی در زمینه پیادهسازی سیستمهای کامپیوتری، بر پایه مفاهیم بینایی کامپیوتر به خود دیده است. اول استوک به شما کمک میکند تا کالای مورد نظر خود را در یک بازه قیمتی بسیار رقابتی و پایین تر از کالای مشابه آکبند به شکل صحیح انتخاب نموده و یک خرید آنلاین مطمئن را تجربه نمائید. در نتیجه چنین فعالیتهایی و شناسایی الگوهای خام ولی مکمل یکدیگر، یک تصویر خاص در مغز انسان و به طور خاص، سیستم بینایی انسان شکل میگیرد. هر چیزی که شما روی یک سایت می خوانید باید روی یک کامپیوتر واقعی در یک جایی از دنیا وجود داشته باشد.

دستمالهای نرم و مخصوصی برای مانیتور وجود دارد که بهتر است آنها را استفاده کنید. همچنین عدد 3 نیز نشان می­دهد دستة محصولات اول در میان امتیازات هریک از دستة محصولات در خوشة 1 در رتبة سوم قرار گرفته است. اشیاء نمایش داده شده با رنگ مشابه، با درجه اطمینان آماری خاصی، رفتار و ویژگیهای مشابهی از خود نشان میدهند. یک مدل سه بعدی میتواند از طریق فرایند رندرینگ سه بعدی به صورت تصویر دو بعدی نمایش داده شده و در شبیه سازی کامپیوتری پدیده های فیزیکی بکار رفته یا برای اهداف دیگر، مستقیماً متحرک سازی شود. پد لمسی دستگاهی برای نشان دادن (کنترل موقعیت ورودی) روی صفحه نمایش رایانه است.

این پژوهش بهصورت پیمایشی و با ابزار پرسشنامۀ محققساخته انجام شده است. با این حال، این امکان وجود دارد که با ایجاد تغییرات در سیستمهای پیادهسازی شده، آنها را با دامنه جدیدی از مسائل سازگار کرد. هدف بینایی کامپیوتر، استفاده از دادههای تصویری مشاهده شده، برای استنتاج اطلاعات مفید در رابطه با جهان پیرامون است. مخفف Search Engine Marketing است و اشاره به بازاریابی از طریق تبلیغاتی را دارد که در موتورهای جستجو به مخاطب ارائه میشوند. انواعی از تگهای متا هستند که به موتورهای جستجو میگویند چه صفحاتی را دنبال کنند.

اما آن طرف ماجرا، برای اینتل، AMD تنها یکی از شمارههای مربوط به حق ثبت اختراع سری ‘338 “،” اختراع Crawford “بود که در اوایل دهه 1990 دنبال میکرد. همچنین کاربرانی که به دنبال مانیتوری با کیفیت برای کاربریهای روزانه خود هستند میز میتوانند با خرید مانیتور ال جی از نوع IPS از این تکنولوژی استفاده کنند. ورودی برنامه ها و داده ها توسط پانچ کارت به ماشین داده میشد، روشی که در آن زمان برای هدایت دستگاه های نساجی مثل دستگاه جاکارد استفاده میشد. نخستین کامپیوتر الکترونیکی با برنامهی ذخیره شده در جهان، ماشین آزمایشی در مقیاس کوچک (SSEM) بود که منچستر بیبی نامیده میشود.

اما نکته جالب در این زمینه این است که محققان قادر هستند سیستمهای بینایی کامپیوتر پیچیدهای برای شناسایی انواع سیب (در حالتها و شکلهای مختلف) آموزش دهند؛ ولی این سیستمها قادر نخواهند بود تا مثلا پرتقال را شناسایی کنند. واحد پردازنده مرکزی یا Central Processing Unit که به اختصار CPU یا سی پی یو خوانده میشود، تراشه کامپیوتری است که اجرای تمامی عملیاتها را برعهده دارد. واژهای که با توجه به افزایش و گستردگی فضای مجازی حفاظت از محیطهای کامپیوتری بیش از پیش مورد نیاز است تا از سوءاستفادهها ایمنی شوند.

از بهترین کارت صداها، Creative Sound Blaster Audigy می باشد که با انواع mp۳ و Gamer قابل دسترسی است که هر دو دارای یک نوع سخت افزار هستند اما شامل بسته های نرم افزاری جداگانه ای می باشند. یک بالش ارگونومیک تهیه کنید که میتواند خواب بهتر را تشویق کند. درست است که نباید مزایای خرید کیس استوک نادیده بگیرید اما بهتر است اول از همه محصولی که قصد خرید آن را دارید تنها با قیمت آن ارزیابی نکنید و با تحقیق در مورد اینکه آیا رایانهای که قصد خرید آن را دارید نیازها و انتظارات شما را برآورده میکند یا خیر خرید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید